Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

У водіїв з'явився законний шанс не платити страховикам

У водіїв, які спричинили ДТП на українських дорогах, з'явився шанс не платити своїм страховикам регресні виплати при порушенні правила обов'язкового страхування - про неповідомлення про ДТП.

Відповідне рішення прийняв Верховний суд України (ВСУ) у справі №6-2011цс16, передає UBR.

Згідно з чинним українським законодавством, власник поліса "автоцивілки" зобов'язаний в триденний термін повідомити своїй страховій компанії, що він потрапив у ДТП, внаслідок якої постраждали інші сторони (автомобіль, водій або пішохід).

Якщо такого інформування не відбувалося, то страховик, який оплачував ремонт пошкодженої машини або лікування постраждалої людини, до недавнього часу завжди мав право вимагати всі витрачені гроші з винуватця ДТП (з одним винятком - якщо у людини не було можливості повідомити страховикам. Наприклад, якщо вона сильно постраждала і знаходилася в лікарні без свідомості).

У новій Постанові ВСУ йдеться, що, якщо страхова компанія отримала всю інформацію про ДТП від постраждалої сторони, а не від винуватця протягом трьох днів після аварії, як передбачається чинним законодавством, але якщо збиток відшкодовувався на підставі постанови суду, і винуватець був притягнутий до адміністративної відповідальності - наприклад, заплатив штраф, - то страховик вже не має права користуватися тільки правилом про непоінформованість. На цій підставі виставляти регрес і вимагати з винної сторони виплатити весь збиток. Для цього потрібно шукати й інші підстави, кажуть юристи.

Новий висновок ВСУ виявився несподіванкою для більшості страховиків. І першою зброєю в судах, яку юристи збираються використовувати, стане виникле протиріччя в чинному законодавстві.

Але це не перша аналогічна Постанова. ВСУ ще в 2015 році ухвалила схоже рішення у справі 6-284цс15 від 16.09.2015. Тому правова колізія існувала і раніше.

Проблема в тому, що потерпілий звертається в страхову компанію винуватця за відшкодуванням, отримує його, після чого у страхової компанії з'являється право регресу до винуватця (який відповідно не повідомив в страхову протягом трьох днів).

З одного боку, відповідно до вимог підпункту 38.1.1 пункту 38.1 статті 38 Закону №1961-IV для реалізації права регресу страховиком достатнього відсутності письмового повідомлення про настання страхового випадку водієм, який спричинив ДТП. А з іншого - Верховний Суд України зазначив додаткові вимоги до страховика для реалізації права регресу. Тобто, для права регресу страховик повинен довести, що без письмового повідомлення з боку водія, який спричинив ДТП, було неможливо встановити факт аварії, причини та обставини її настання або розмір заподіяної шкоди, кажуть страховики.

Таким чином українському водієві ще доведеться попітніти в суді, щоб довести своє право. При цьому юристи відзначають особливу активність українських страховиків в судах, і запевняють, що вони будуть до кінця вести кожну спірну тяжбу.