Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Все, що слід знати про страхування "Зелена карта"

Після того, як українці отримали можливість безвізового переміщення по Європі, значно зросла кількість охочих подорожувати на власному автомобілі.

У зв'язку з цим у багатьох виник інтерес до продукту страхування під назвою "Зелена карта".

Вона є обов'язковою для тих, хто вирушає за кордон на особистому транспортному засобі.

Пропонуємо ознайомитися з нюансами оформлення страхового полісу та механізмом його дії.

Що таке "Зелена карта"

Зелена карта - це страховка, яка діє за принципом вітчизняної автоцивілки. Вона покликана захистити третіх осіб, що постраждали у дорожній пригоді на території іншої держави. При цьому, "Зелена карта" не покриває ризики, пов'язані з пошкодженням власного автомобіля і нанесенням шкоди здоров'ю страхувальника. Медична допомога є об'єктом окремого полісу страхування.

Діє даний поліс на території 46 країн світу. З їх повним списком можна ознайомитися в офісі страхової або на сайті МТСБУ.

Скільки коштує закордонне автострахування

На відміну від вітчизняної автоцивілки, вартість "Зеленої карти" не залежить від різних критеріїв і коефіцієнтів. Ціна є фіксованою, адже закріплюється на державному рівні. Єдиний нюанс: вона залежить від курсу євро на час оформлення.

Ще вартість може відрізнятися в залежності від країни відвідування. У кожній державі закріплені відмінні суми покриття ризиків. Також ціноутворюючим фактором страховки є термін дії поліса.

Як працює "Зелена карта"

Після того, як туристичне транспортне страхування оформлено, відомості про нього вносяться до офіційної бази МТСБУ. При цьому, в обов'язковому порядку там вказується електронна пошта страхувальника, яка дає можливість в режимі онлайн стежити за врегулюванням страхового випадку і виплатами компенсацій.

На руки власник транспортного засобу отримує не тільки оригінал поліса «Зеленої карти», а й дві його копії. Останні необхідні для пред'явлення третій стороні при настанні страхового випадку. Оригінал обов'язково слід тримати при собі.

Якщо ви використаєте обидві копії, то в даному випадку вам потрібно просто надати реквізити "Зеленої карти" потерпілому, щоб він міг звернутися за компенсацією в страхову компанію без вашої допомоги та участі.

Такий механізм дії дуже зручний і вигідний для будь-якого туриста.

За матеріалами: espreso.tv