Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Водіям на замітку: Парковка у Києві може подорожчати у 10 разів

Вартість паркування в центрі Києва може подорожчати в 10 разів.

Таким чином столична влада планує боротися з автомобільними пробками в столиці. Через різке збільшення кількості автомобілів у столиці відчувається серйозна нестача паркувальних місць.
Про це розповів начальник інспекції з паркування та заступник директора департаменту транспортної інфраструктури КМДА Дмитро Рахматуллін, передає "Сегодня".

"Якщо ви запитаєте, чи потрібно при такому збільшенні автомобілів у місті різко збільшувати кількість паркувальних місць, то я вам відповім: ні! Чому? Підтримуючи тенденції, ми будемо сприяти збільшенню кількості авто в місті і погіршувати і без того зіпсовану екологічну ситуацію. Але нам не потрібне місто тільки для машин. Якщо йти таким шляхом, то скільки б в Києві не будували багаторівневих розв'язок, паркінгів, нових доріг і мостів - ситуація тільки погіршуватиметься. Наші колеги в 2014-2015 роках, розробляючи транспортну модель Києва, на той час вже зафіксували 213 автомобілів на 1000 жителів. У 2017 році рівень автомобілізації був уже 257 автомобілів. На даний момент ми переходимо поріг в 300 автомобілів на 1000 жителів, - зазначив Рахматуллін.

За даними КМДА, з 2018 року кількість автомобілів в Києві зросла на 15%.

За словами Рахматулліна, сьогодні вартість парковки в місті становить - від 5 до 10 гривень за годину, в залежності від паркувальної зони. Тарифи на паркування в столиці не змінювалися протягом декількох років. Столична влада заявляє про необхідність значно збільшити вартість парковки. Мерія неодноразово зверталася до Кабміну і Верховної Ради, щоб отримати повноваження на перегляд тарифів на парковку, але поки безрезультатно.

"Тариф за парковку повинен бути збільшений у центральній частині міста суттєво - як мінімум до 50 гривень за годину. Також повинні бути збільшені штрафи. Це буде додатковим стимулом для людей шукати вільні місця на парковках або залишати авто біля метро і пересуватися по місту на громадському транспорті ", - запевняє Дмитро Рахматуллін.