Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Ухвалили нову редакцію закону про страхування. Що змінилося?

Депутати Верховної Ради 235 голосами підтримали у другому читанні законопроєкт №5315 про нову редакцію закону "Про страхування". Про це повідомляється на парламентському порталі.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, основні зміни стосуються ліцензування страхових компаній та розширення повноважень Нацбанку щодо регулювання їхньої діяльності.

Так, компанії повинні мати прозорі структури власності, розкривати інформацію про всіх власників істотної участі та ключових учасників компанії.

Засновники та власники зобов'язані мати бездоганну ділову репутацію, а також задовільний фінансовий та майновий стан.

Законом встановлюється диференційований підхід до мінімального розміру статутного капіталу страховиків.

Для компаній зі страхування життя, страховиків із ліцензією на класи страхування відповідальності, кредитів, поруки та здійснення перестрахування він становитиме 48 млн грн, для non-life – 32 млн грн.

Ще однією зміною є можливість отримати одну ліцензію замість багатьох. НБУ перейде від ліцензування окремих видів страхування до ліцензування класів.

Також уперше з'явився чіткий механізм припинення діяльності страховиків із можливістю запровадження тимчасової адміністрації для захисту інтересів клієнтів.

 

Детальніше щодо змін:

Нові вимоги до страховиків для виходу на ринок

По-перше, страховики повинні мати прозорі структури власності, розкривати інформацію про всіх власників істотної участі та ключових учасників компанії. Засновники та власники зобов'язані мати бездоганну ділову репутацію, а також задовільний фінансовий і майновий стан. Національний банк здійснюватиме обов'язкове погодження власників істотної участі.

По-друге, під час реєстрації страхові компанії повинні будуть надавати плани діяльності на три роки.

По-третє, запроваджено вимоги до системи корпоративного управління компанією (зокрема, роботи ради та правління). Вони будуть пропорційними, тобто залежатимуть від значимості компанії (для більших установ - більше вимог).

Законом підвищується роль і значення професійної діяльності осіб, відповідальних за виконання ключових функцій (управління ризиками, комплаєнсу, внутрішнього аудиту та актуарної функції). Зокрема, нова актуарна функція має бути здатна адекватно та незалежно оцінити та дати рекомендації щодо технічних резервів, процесу андерайтингу та цінової політики страховика.

Крім того, керівники страхових компаній та особи, відповідальні за ключові функції, повинні відповідати кваліфікаційним вимогам до професійної придатності та ділової репутації. Національний банк погоджуватиме їх призначення на посади. Також передбачається здійснення Нацбанком оцінки колективної придатності членів наглядової ради або виконавчого органу страховика.

По-четверте, Закон установлює диференційований підхід до мінімального розміру статутного капіталу страховиків: 32 млн грн для страховиків non-life та 48 млн грн - для компаній зі страхування життя, страховиків із ліцензією на класи страхування відповідальності, кредитів, поруки та на здійснення діяльності з перестрахування.

Нові вимоги до платоспроможності страховиків

Страховики дотримуватимуться вимог до капіталу платоспроможності та мінімального капіталу.

Водночас Закон установлює два різні підходи до вимог платоспроможності - спрощений (Solvency I) та базовий (Solvency II). Зокрема, базовий підхід застосовуватиметься до страховиків життя, компаній із ліцензіями на класи страхування відповідальності, кредитів, поруки та більших страхових компаній.

Нові вимоги до капіталу запроваджуватимуться поетапно. Впродовж перших трьох років після введення в дію нового Закону всі страховики повинні будуть відповідати вимогам платоспроможності за спрощеним підходом.

Гнучкі підходи до ліцензування

Новий Закон дає змогу страховим компаніям отримувати всього одну ліцензію замість цілої низки на кожен окремий вид послуг. Так, за міжнародною практикою, Нацбанк перейде від ліцензування окремих видів страхування до ліцензування за класами.

Також страхова компанія зможе змінювати обсяг ліцензії - додавати нові класи або ж навпаки звужувати обсяг ліцензії. Законом виділяється п'ять класів у межах страхування життя (life) та 18 класів за напрямом non-life-страхування.

Проте компанії не зможуть поєднувати послуги life та non-life-страхування.

Уперше з'являться чіткі вимоги до страхових посередників

Урегулювання цього питання є важливим передусім із точки зору захисту інтересів споживачів послуг. Так, новий Закон передбачає обов'язкову реєстрацію посередників у єдиному реєстрі, встановлює вимоги до їх навчання та рівня компетентності, уникнення конфлікту інтересів, розширення переліку інформації, яка розкривається споживачеві, тощо.

Прозорі умови припинення діяльності страховиків

Уперше в українському законодавстві з'явиться дієвий і чіткий механізм припинення діяльності страховиків.

Вихід із ринку може бути як добровільним (через реорганізацію, передавання страхового портфеля, ліквідацію тощо), так і примусовим. Власне, Закон чітко встановив підстави для віднесення страхової компанії до категорії неплатоспроможних і для примусового відкликання ліцензії. Також передбачено можливість уведення в страхову компанію тимчасової адміністрації для захисту інтересів клієнтів.

Нова редакція Закону «Про страхування» набирає чинності на наступний день після опублікування та повністю вводиться в дію через два роки.