Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Страховики нарощують премії і скорочують виплати з автоцивілки

Падіння ринку автоцивілки, яке почалося в серпні минулого року, в лютому припинилося. Якщо в січні темпи скорочення страхових премій склали 9,2%, то в січні-лютому вони зросли на 0,4%. За даними Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ), за два місяці страхові компанії (СК) уклали 1,2 млн договорів (+6%), за якими отримали 354 млн. грн. Для порівняння - у січні-лютому 2012 року страховики залучили 352 млн. грн.

Лютневе зростання премій страховики пояснюють набранням чинності з 5 лютого поправок до закону про ОСАЦВ, що змінили правила нарахування виплат за шкоду, завдану життю та здоров'ю потерпілих. Більшість СК почали застосовувати підвищувальні коефіцієнти при визначенні ціни поліса. Крім того, на початку лютого комітет з тарифної політики МТСБУ підтримав ініціативу дирекції бюро і рекомендував страховикам при укладанні договорів ОСАЦВ або не використовувати мінімальні підвищувальні коефіцієнти, або підвищити їх на 20%.

Правда, за підсумками року учасники ринку не очікують зростання премій: для сумлінних клієнтів використовується система знижок за безаварійну їзду, що нівелює приріст платежів.

На такому позитивному фоні занепокоєння учасників ринку викликає статистика по відшкодуваннями. Згідно з офіційними даними, страховики стали краще платити: за два місяці виплати знизилися на 8,1% (до 144,4 млн грн), у той час як у січні падіння становило 9,2%. Але досягнення таких показників стало можливим тільки завдяки заниження нарахувань та відмови у відшкодуванні: за рік середній розмір виплати знизився з 9876 грн (за підсумками двох місяців 2012 року) до 9088 грн (за аналогічний період 2013-го).

За словами джерела в МТСБУ, в кінці 2012 року рівень відмов становив 12%, тепер показник ще вищий. З початку року на 10% зросла і загальна кількість неврегульованих справ.

Ще тривожнішою, ніж відмова у відшкодуванні, небезпечною тенденцією є те, що на тлі зростання заявлених страхових випадків на 2,4% обсяг нарахованих виплат у січні-лютому знизився на 3,5%. На думку учасників ринку, це свідчить про накопичення заборгованості страхових компаній.