Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Цього року очікується значне зростання виплат у сегменті «автоцивілки»

Якщо потерпілий у результаті аварії отримав інвалідність першої групи, розмір платежу становить 36 мінімальних зарплат, або 39,7 тис. грн, другої - 18 мінімальних зарплат  або 19,8 тис. грн , третьої - 12 мінімальних зарплат, або 13,2 тис . грн.

У разі смерті потерпілого його родичам повинні компенсувати 36 мінімальних зарплат, або 39,7 тис. грн, і оплатити витрати на похорони - 13,2 тис. грн.

Моральна шкода компенсується потерпілому на рівні 5 % від страхового відшкодування, родичам загиблого - 12 мінімальних зарплат  або 13,2 тис. грн.

У МТСБУ вважають , що ці вимоги істотно вплинуть на обсяг виплат страховиків у наступному році. За прогнозами Загребного, якщо в 2013-му середня сума компенсації потерпілим збільшилася на 5% порівняно з 2012-м, то в наступному році зростання складе близько 35%. Самі страховики більш стримані в оцінках.

Багато з них вважають, що виплати підвищаться на 10-15%. В основному за рахунок інфляції і збільшення середньої суми відшкодування. Частково за рахунок підвищення обізнаності потерпілих, а також страхової культури водіїв та пішоходів. На відміну від різкого збільшення розміру виплат, страхові премії зростуть не так динамічно - близько 90% власників авто застраховані.

У страхових компаніях очікують, що наступного року зменшиться число страхових агентів, які продають підроблені поліси нібито на втрачених бланках. За такими договорами ніхто ніколи не платить. Цього року МТСБУ запровадив реєстрацію всіх агентів з продажу ОСАГО: тепер на сайті бюро водій може перевірити, чи зареєстрований агент, з якими компаніями він співпрацює, скільки полісів і під якими номерами продає.

Це призведе до скорочення агентських комісій, що досягають зараз 40-50% від суми премій. На думку голови комісії зі страхування Українського товариства фінансових аналітиків В'ячеслава Черняховського, розмір агентських винагород наступного року знизиться до 20-25%.

МТСБУ лобіює скасування системи «бонус- малус», що дозволяє сумлінним водіям отримувати до 50% знижки на поліси ОСАЦВ. Але в останні роки цей механізм активно використовується страховиками для прихованого демпінгу.

А ось пряме врегулювання виплат по «автоцивілці» (тобто компенсація втрат клієнту компанією, що продала йому поліс ОСАГО, а не страховиком винної сторони), про який багато говорили в 2013-му, навряд чи буде введено в Україні в найближчий рік. Перехід на пряме врегулювання потребують змін у законах і в самих компаніях. Наприклад , потрібно буде визначити механізм рішень спірних питань і взаєморозрахунків між страховими компаніями.

За прогнозами страховиків, посилення контролю за продавцями ОСАЦВ, зростання виплат і відсутність діалогу між учасниками та керівництвом МТСБУ може привести в 2014 році до скорочення числа продавців «автоцивілки» на 5-10%. За останній рік з цього ринку пішло десять компаній, і сьогодні в пул входить 72 учасника.

За матеріалами: Капітал