Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Події в країні - не привід для відмови у страховому відшкодуванні

Нацкомфінпослуг заявила, що події, які відбуваються останнім часом на вулицях країни, визнані мирною акцією протесту.

Враховуючи це, страховими компаніями не можуть бути застосовані трактування страхового випадку як "заколот" або "масові заворушення" з метою відмови у виплаті страхового відшкодування.

Для отримання страхового відшкодування страхувальники, у свою чергу, зобов'язані виконати всі умови договору страхування КАСКО, укладеного зі страховою компанією.

Зокрема: повідомити страхову про те, що трапилося, з місця настання пригоди та виконувати інші інструкції страхової компанії або її представника. Договорами страхування зазвичай визначається термін повідомлення, який не може бути порушений (як правило, дзвінок в колл-центр страховика протягом 48 годин, а якщо страхувальник перебував за кордоном, то протягом 72 -х годин).

Обов'язковою умовою для прийняття страховою компанією позитивного рішення про виплату страхового відшкодування є надання страхувальником довідки компетентних органів. Наприклад,стосовно події, яка мала місце з пошкодженим застрахованим транспортним засобом, необхідна довідка ДАІ, МНС або МВС.

Страхувальник не має права залишати місце події без повідомлення компетентних органів і отримання первинної довідки, проведення інших слідчих дій компетентними органами і складання відповідного документа. Недотримання цих вимог може бути підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування.

Реакція страхового ринку на масові заворушення

Як повідомляв Форіншурер, на страховому ринку України у зв'язку з масовими заворушеннями в країні почали з'являтися спеціальні застереження страховиків щодо страхування ризиків масових заворушень. Хоча більшість рітейлових страховиків знизували плечима і не бачили причин відмови у страховій виплаті по КАСКО, адже введення НС в країні не було і "заколот" ніхто не визнавав.

Однак, ряд страховиків все ж заявили про те, що вони розширили перелік ризиків за програмами КАСКО, прибравши з винятків масові заворушення, в результаті яких може постраждати автомобіль. Хоча згідно стандартних договорів КАСКО і страхування від нещасного випадку страхова компанія має право не оплачувати збитки, завдані застрахованій особі або майну, якщо такий збиток був нанесений під час масових заворушень.

Нацкомфінпослуг відреагувала на дії страховиків і закликала страхувальників ретельно перевіряти пропозиції страхових програм при нестабільній політичній ситуації в країні і наявність у страхових компаній відповідних правил страхування, що дозволяють впроваджувати такі програми.