Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Чи можна відшкодувати гроші за зірвану поїздку?
Причин для зриву відпустки, дійсно, достатньо. При цьому повернути гроші за квитки або тур або неможливо, або вдається, але з величезним дисконтом, до 50-80 %. На цей випадок страховики і пропонують поліси страхування від невиїзду

Схема роботи страховки від невиїзду проста: якщо у клієнта зривається поїздка, компанія відшкодовує йому вартість туру або виплачує страхову суму (у деяких компаній вона може відрізнятися від вартості поїздки).

Звичайно, відшкодування можна отримати лише в тому випадку, якщо поїздка зірвалася від незалежних від страхувальника причин, а не просто «ми передумали їхати». При цьому причини повинні бути дійсно вагомими: хвороба або смерть самого туриста або його близьких родичів (не обов'язково тих, хто планував їхати з ним), знищення або пошкодження майна і т. д.

Виклик до суду як відповідача або свідка також є класичним ризиком, який покривається даними полісом. А ось скасування поїздки у зв'язку з призовом на військову службу готові застрахувати не всі.

Але найчастіше, за словами страховиків, поїздки зриваються через неотримання чи затримки у видачі візи. Поліс, який включає ризик "відмова у візі" слід купувати не пізніше, ніж за два тижні до виїзду. Страховики не хочуть оплачувати невидачу, якщо вона сталася через несвоєчасну подачу документів у посольство.

Ще один реальний і популярний ризик - запізнення на літак або поїзд. Але ніхто не оплатить клієнту компенсацію, якщо він просто проспав і не встиг на рейс. Компенсувати збитки страховики погодяться тільки в тому випадку, якщо клієнт запізнився через нещасний випадо , ДТП. А також з причини затримки іншого транспорту. Наприклад, якщо турист летить з пересадками і з причини затримки одного літака не встигає на наступний.

Ціна спокою

Придбати поліс страхування від невиїзду можна або в самій страховій компанії, або в турагенції разом з путівкою. Причому другий варіант кращий, оскільки СК використовують агентства як основний канал продажів. Співробітники турфірми і проконсультують детально, і поліс за рахунок масовості може коштувати у них дешевше.

Вартість страховки коливається від 1 % до 10 % страхової суми. Розмір страхової суми зазвичай коливається від 500 до 5000 євро.

У разі зриву поїздки з причин зазначених у договорі ризиків відшкодуванню підлягає 100% страхової суми, але не більше ніж вартість поїздки за договором на одного туриста. Якщо ж туроператор частково відшкодовує збиток, то решту має виплатити страхова компанія.

Страховики точно не заплатять за ті події, які застрахований міг передбачити. Наприклад, загострення хронічних захворювань або госпіталізація в плановому порядку. Лишитися відшкодування можна через алкогольне, наркотичне або токсичне отруєння. Також не покривається скасування поїздки з причини вагітності застрахованої особи незалежно від терміну.

Також страховики не сплатять відшкодування, якщо поїздка зірвалася через форс-мажор: стихійні лиха, страйки, надзвичайний стан та військові дії.

Можуть відмовити у виплаті через елементарну неуважність застрахованого. Тобто, якщо клієнт подав документи більш ніж через 15 днів після страхового випадку. А також якщо він не може надати оригінали документів, які підтверджують понесені збитки. Наприклад, договір з туристичною компанією, квитанції, чеки. А в разі відмови у видачі візи потрібно обов'язково взяти в консульстві довідку, яка це підтверджує.

У більшості випадків страховку від невиїзду за кордон дають тільки на додаток до іншої туристичної страховці.

В Україні страховку від невиїзду оформляють 1-3% виїжджають за кордон. У Європі такий поліс купують 80% туристів.