Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

В Україні готують перші кроки до медстрахування

Через півтора року в українських аптеках можна буде отримати необхідні медикаменти безкоштовно. Принаймні наразі озвучені такі наміри.

Препарати, які лікують все - від застуди до серцевої недостатності, люди зможуть отримувати по рецепту, не заплативши ні копійки.

Звучить фантастично, поки не ознайомишся з проектом закону «Про забезпечення лікарськими засобами та предметами медичного призначення» від 7 липня поточного року. Він передбачає створення системи відшкодування коштів, витрачених на ліки, Фондом медичного страхування.

Фактично це перший крок до запровадження страхової медицини в Україні.

Якщо вірити статистиці, наші доходи дозволяють оплачувати лише п'яту частину медпрепаратів і послуг, які ми повинні отримувати. А 16% українських сімей взагалі не мають можливості купувати ліки.

Автори законопроекту вважають, що зможуть вирішити ці проблеми, та ще й догодити фармацевтичним компаніям, збільшивши обсяги продажів медпрепаратів в 3-5 разів. Подробиці розповіла автор документа, член парламентського комітету з охорони здоров'я і глава підкомітету з питань протидії ВІЛ / СНІД Тетяна Донець.

Фахівцями складено СПП - Список запропонованих препаратів, до якого увійшли внесені до Національного переліку основні лікарські засоби, а також препарати, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Список можна поповнювати з ініціативи організацій, що займаються захистом інтересів пацієнтів.

"До списку потрапить діюча речовина, необхідна для лікування, а не марка розрекламованого виробника", - пояснила Тетяна Донець.

Тепер головне питання: хто буде компенсувати фармацевтам вартість ліків?

Депутат запропонувала ввести збір на медстрахування в розмірі 2%, який сплачуватимуть роботодавці або виділяти держбюджет (за учнів, студентів, пенсіонерів, інвалідів та безробітних). Ці 2% будуть нараховуватися на зарплату співробітника, а не вилучатися з неї. Наприклад, якщо людина отримує 1000 грн., то її роботодавець зобов'язаний ще 20 грн. виділити до Фонду медстрахування.

"Ми оцінювали ситуацію згідно з даними за 2013 рік - по зарплатах і витратах на ліки. Вийшло, що при нарахуванні 2% на кожного громадянина до бюджету Фонду медстрахування надійде близько 20 мільярдів гривень", - каже Тетяна Донець.

Для впровадження системи потрібно близько півтора років.

 

За матеріалами: forins.com.ua