Банер

КАСКО-Метр: пропозиція для заощадливих

КАСКО метр кілометр

Страхова компанія “Рідна” пропонує автострахування КАСКО з передплаченим пробігом.

Переваги страхової програми:
- Покриття усіх ризиків (повне КАСКО)
- Знижена ціна страховки
- Оплата частинами
- Без встановлення додаткових техзасобів

Дізнавайтеся подробиці та замовляйте страховку за телефоном/viber:

+38(067)3427090

Із сегменту ОСАЦВ можуть піти половина страхових компаній

На ринку «автоцивілки» змінилися правила. Страховики - члени Моторного (транспортного) страхового бюро України (МТСБУ) повинні були до 5 листопада збільшити відрахування до фонду захисту потерпілих мінімум до 500 тис. євро кожен, а повні члени - ще й збільшити гарантійний внесок до фонду страхових гарантій бюро до 1 млн євро.

Відповідні зміни в закон про ОСАЦВ були прийняті ще в 2012 році, проте відрахування підвищувалися поетапно. Втім, з моменту останнього перегляду розміру внеску рік тому курс європейської валюти до гривні виріс з 10,795 грн (5 листопада 2013 року) до 16,89 грн (5 листопада 2014 року). Тому формально до 5 листопада страховики повинні були збільшити відрахування з 3,24 млн грн грн (вимога на 5 листопада минулого року) відразу до 8, 445 млн грн. Оскільки девальвація не входила в плани страховиків, у них виникло питання: за яким курсом платити?

Профільні асоціації неодноразово відзначали, що якщо дотримуватися букви закону, це «уб'є» більшість невеликих учасників ринку. «Ряд невеликих компаній не зможуть внести потрібну за поточним курсом суму. Якщо не вжити заходів, то на ринку може залишитися не більше 20-30 страховиків», - каже генеральний директор асоціації «Страховий бізнес» Людмила Білошицька.

Зараз членами бюро є 64 СК. На початку цього року за несформовані в листопаді 2013-го внески з бюро були виключені «Укргазпромполіс», «Остра», «Астарта», "Лемма Сіті Сервер", "ЕйЕмДжи Груп" і «Наста». А «Лемма», «Кримська», «Енергорезерв», «Каштан» і «ІнтерЕкспрес» добровільно вийшли з бюро, не погодившись з новими внесками.

У прес-службі МТСБУ поки не змогли уточнити, з якого точно курсу страховики повинні вносити кошти. Але, за словами джерела в бюро, в.о. гендиректора МТСБУ Микола Лутак рекомендує страховикам вносити кошти за поточним курсом. «Якщо щось зміниться, ми просто перерахуємо і повернемо кошти. Але ми все-таки сподіваємося, що все ж формування має відбуватися за курсом на момент набрання чинності змін до законодавства, тобто за курсом 2012 року - 10 грн за євро», - повідомило джерело в бюро.

З такою ініціативою дирекція і президію МТСБУ звернулися до координаційної ради та в Нацкомфінпослуг. Однак відповіді поки немає: в комісії зараз відсутній кворум, тому рішення не приймаються. На вирішення питання у бюро є ще два місяці - застосовувати санкції до членів МТСБУ зможе не раніше, ніж через два місяці після виникнення заборгованості.

 

«Автоцивілка» для великих

Більшість великих компаній виконують вимоги МТСБУ: лідери ринку за рахунок регулярних відрахувань сформували достатній обсяг коштів у фондах бюро.

Деякі СК вже довнесли потрібну суму. Невеликі страхові поки не готові до нововведень. «Рік тому ми внесли платіж по курсу, який діяв на той момент. Але вносити платежі по поточному курсу недоцільно: невеликі СК залучають набагато менше премій, ніж потрібно, щоб сформувати внески. Це абсолютно нелогічно. У нас є ще два місяці для того, щоб подумати, чи потрібно нам залишатися в цьому сегменті. Для початку хочемо подивитися, хто все-таки очолить МТСБУ і які кроки робитиме оновлена президія», - розповіли в одній з невеликих СК.

Учасники ринку вважають, що прив'язка внесків до курсу євро абсолютно необгрунтована. Адже в ОСАГО немає ніяких валютних складових.

 

За матеріалами: Finmaidan