Банер

автоцивілкаОстерігайтесь шахраїв!

Увага! Власники автомобілів, чи знаєте ви, що багато полісів “автоцивілки”, придбаних у сумнівних продавців або навіть у страхових компаніях, недійсні?

Не зволікайте, перевірте чинність свого полісу ОСАЦВ на сайті МТСБУ просто зараз!

Європротокол в Україні майже не працює

В Україні за допомогою європротоколу оформляються лише 7% матеріалів дорожньо-транспортних пригод.

Тобто, цей спосіб оформлення аварій в нашій країні не працює, незважаючи на те, що введений у дію ще в 2011 році.

Про це повідомив начальник Департаменту ДАІ МВС України Анатолій Сіренко. Разом з тим, за твердженням голови ДАІ, аналіз дорожньо-транспортних пригод свідчить, що близько 60% - аварії, збитки яких не перевищують 25 тис. грн. Тобто, саме та максимальна сума, яка виплачується страховими компаніями при оформленні учасниками ДТП європротоколу.

У зв'язку з цим Анатолій Сіренко закликав усіх вітчизняних автомобілістів посприяти більш активному використанню даного способу оформлення ДТП, який вже давно і успішно практикується багатьма європейськими країнами.

«Використання європротоколу істотно скорочує час оформлення ДТП, спрощує цю процедуру і дозволяє знизити кількість заторових ситуацій на дорогах, що виникають через аварії. Тому закликаю всіх водіїв по можливості адекватно оцінювати вартість матеріального збитку, завданого внаслідок події, і якщо він вписується в передбачену європротоколом виплату в 25 тис. грн, активно використовувати даний спосіб оформлення ДТП», - заявив Анатолій Сіренко.

Також начальник ДАІ звернув увагу на важливу складову - європротоколом можна скористатися тільки в тому випадку, якщо обидва учасники події обопільно визнають одного з себе винним. В іншому випадку доведеться викликати ДАІ.

Вдаватися до допомоги правоохоронців також необхідно, якщо в результаті ДТП є постраждалі чи матеріальні збитки явно великі.За матеріалами: ЛСОУ